Święto Szkoły jest jednym z ważniejszych wydarzeń w roku szkolnym. W tym roku był to szczególny dzień, ponieważ obchodziliśmy 25. rocznicę nadania szkole imienia Księdza Kanonika Kazimierza Dymitrowicza.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele w Radzikowie Wielkim. Następnie wszyscy udaliśmy się na cmentarz, aby przy grobie patrona wspólnie odmówić modlitwę, złożyć kwiaty i zapalić znicze.

Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Pan Łukasz Wawryniuk, ksiądz proboszcz Michał Wawerski, wieloletnia dyrektor szkoły pani Lidia Izdebska, dyrektor M-GOK w Mordach Pan Wojciech Słupski, przewodnicząca KGW w Radzikowie Wielkim Pani Bogusława Wielgórska. W części artystycznej uczniowie przypomnieli postać Patrona Szkoły, który był nie tylko księdzem, ale również wielkim patriotą, społecznikiem, inicjatorem wielu przedsięwzięć w lokalnym środowisku. W swoim wystąpieniu Pan Burmistrz podkreślił wyjątkowe cechy Ks. Kanonika Kazimierza Dymitrowicza, które zdecydowały o tym, że został wybrany na patrona szkoły, a jego zaangażowanie powinno być dla nas wzorem do naśladowania.