Razem do teatru

Projekt "Razem do teatru"

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Zakończenie projektu

28 listopada 2012r. w Zespole Szkół w Radzikowie Wielkim odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Razem do teatru” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Na uroczystości obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach (partner projektu), uczniowie i uczennice uczestniczący w projekcie oraz ich rodzice. Spotkanie było okazją do podsumowania zadań zrealizowanych w ramach tego projektu. Zgromadzeni na sali obejrzeli prezentacje multimedialne przygotowane przez Koło „Młody informatyk”, w których wykorzystane zostały zdjęcia wykonane podczas wyjazdów do kin, teatrów i zajęć dodatkowych. Wiele z tych zdjęć przywołało wspomnienia oraz uśmiech na twarzach. Z dużym zainteresowaniem, zarówno uczniów jak i rodziców, obejrzana została wystawa fotograficzna.

Na spotkaniu Pan Burmistrz wręczył wszystkim pamiątkowe zdjęcie (oprawione w ramki) oraz pamięci przenośne, na których każdy będzie mógł zapisać wszystkie zdjęcia z projektu.

Cztery miesiące (projekt rozpoczął się 01.08.2012r.) minęły bardzo szybko. Dla uczestników i uczestniczek projektu był to okres, kiedy mogli rozwijać swoje zainteresowania, w sposób kulturalny spędzać czas, spotkać się z aktorami, zebrać autografy, zrobić pamiątkowe zdjęcia. Dzięki projektowi mieli możliwość obejrzenia filmów w technologii 3D i 5D. Repertuar teatralny dobrany był tak, aby spodobał się zarówno najmłodszym jak i najstarszym uczestnikom. W Teatrze 6.Pietro jeszcze raz wszyscy przeżywali losy Ani z Zielonego Wzgórza. Artyści Teatru Muzycznego ROMA śpiewająco utwierdzili nas w przekonaniu, że wolność i przyjaźń to wartości najcenniejsze. Księżniczce Szeherezadzie towarzyszyliśmy w tanecznej podróży w poszukiwaniu Księgi – Baśni z Tysiąca i Jednej Nocy. Wyjazdy zintegrowały grupę.

Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy włączyli się w projekt poprzez pomoc swoim dzieciom – uczestniczącym w zajęciach koła teatralnego – w przygotowaniu strojów do przedstawień – „Książę szuka żony” i „Opowieść o Czerwonym Kapturku”.

Czesława Nowińska

Rozpoczęcie projektu

Nasza szkoła rozpoczęła 1 sierpnia 2012 r. realizację projektu finansowanego przez Unię Europejską zatytułowanego “Razem do teatru”. Realizujemy go w parnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mordach. Jest to działanie 9.5 Rozwój kompetencji i wykształcenia w regionach. W ramach projektu 32 uczniów/uczennic z naszej szkoły będzie wyjeżdżało 3 razy do teatru w Warszawie, 1 raz do kina w Warszawie, 2 razy do kina w Siedlcach. Oprócz tego uczestnicy projektu będą mieli zajęcia informatyczne i koło teatralne, na którym przygotują 2 przedstawienia teatralne. Jedno z nich zostanie zaprezentowane na pikniku rodzinnym “Święto pieczonego ziemniaka” już 14 października, drugie zaś obejrzą goście na podsumowaniu projektu w listopadzie tego roku.