Szkoła w Radzikowie istnieje od 1937 r. Początkowo mieściła się w budynku parafialnym, były to kl. I-V, później została rozwiązana i dzieci chodziły do szkoły w Radzikowie Stopkach. W 1956 r. Ks. Kan. Kazimierz Dymitrowicz, obecny patron szkoły, przekazał plac parafialny pod budowę nowej szkoły i stanął na czele komitetu jej budowy.
W chwili obecnej jesteśmy ośmioklasową  szkołą podstawową z oddziałem przedszkolnym. Pełna nazwa szkoły brzmi:

Szkoła Podstawowa im Księdza Kanonika Kazimierza Dymitrowicza w Radzikowie Wielkim

Warunki lokalowe mamy dobre, uczniowie z bardziej odległych miejscowości dojeżdżają szkolnym autobusem. Budynek szkoły był już dwukrotnie rozbudowywany. W 1996 roku oddano do użytku salę gimnastyczną i dwie sale lekcyjne, sanitariaty i kotłownię. W 2002 roku oddano do użytku cztery sale lekcyjne. Szkoła w każdym roku doposażana jest w nowoczesny sprzęt oraz pomoce dydaktyczne.