Teatr Muzyczny Roma 06.10.2012

6 października 2012r. o godz. 8:00 wyjechaliśmy do Teatru Roma. Podróż upłynęła nam w radosnej atmosferze.

Gdy dojechaliśmy do Warszawy, zatrzymaliśmy się przed Pałacem Kultury i Nauki. Wszyscy podziwiali go po raz kolejny. Kilkanaście minut po 10:00 udaliśmy się do Teatru Roma. Przeszliśmy podziemiem i parę przecznic dalej ukazał się teatr. Weszliśmy do niego i od razy zobaczyliśmy stylowy hol. Na jego końcu znajdował się bar. Stały tam postacie wykonane z teatralnych rekwizytów. Stały też zabytkowe instrumenty, np. harfa. Przedstawienie miało odbyć się na Novej Scenie.

Weszliśmy na widownię. Było już na niej wiele osób. Około 11:00 rozpoczął się spektakl. Ciemność nas otoczyła. Muzyka zabrzmiała. Nagle ukazała nam się pierwsza postać. Akcja spektaklu rozgrywała się w klatce dla ptaków. Zamieszkiwała ją pewna zadufana w sobie papuga, która nie tylko nic nie wiedziała o otaczającym świecie, ale też zupełnie się nim nie interesowała. Sytuacja uległa zmianie, kiedy do jej spokojnego królestwa trafił niespodziewany gość- ptak, który o prawdziwym życiu wiedział wszystko.

Autorem sztuki jest niemiecki dramaturg, Fred Apke. Przekładu dokonała Marta Klubowicz. W rolach ptaków wystąpili dobrze znani aktorzy Teatru Muzycznego Roma- Kuba Szydłowski i Paweł Strymiński. Ten pierwszy był także reżyserem spektaklu, objętego opieką artystyczną prze Wojciecha Kępczyńskiego.

Po spektaklu o godz. 14:00 udaliśmy się na obiad do restauracji. Po spacerze po mieście udaliśmy się do autokaru. Wszyscy byli zadowoleni z mile spędzonego dnia w stolicy. W autokarze spotkała nas miła wiadomość. Pani powiedziała, iż jedziemy do McDonald’s. Cała grupa ucieszyła się z tej nowiny.

Gdy do niego dojechaliśmy, udaliśmy się do baru. Wszyscy zamawiali jakiś posiłek, ponieważ zgłodnieli po przebytej drodze.
Wrażenia z kolejnej wycieczki z projektu:

1. Podobała Ci się sztuka pt. ,,Adonis ma gościa”? Co Ci się w niej najbardziej podobało?

Podobała mi się ta sztuka, a szczególnie kiedy Adonis marzył.– Angelika

Była ona ciekawa. Najbardziej podobał mi się Węgiel ze względu na charakter.– Anna

2. Chciałabyś udać się na tego typu spektakl w przyszłości?

Tak, chciałabym. Zabawy ruchowe były super.-Adrianna

Chciałabym, ponieważ lubię muzykę.– Angelika

3. Co sądzisz o posiłku? Był on smaczny czy wręcz przeciwnie?

Był smaczny jak zawsze.- Anna

Dobry. Nie mam zastrzeżeń.– Marlena