7. lutego 2023 roku obchodziliśmy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu.
DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
W tegoroczną akcję DBI włączyła się kolejny raz również Szkoła Podstawowa w Radzikowie Wielkim organizując konkursy i lekcje na temat cyberbezpieczeństwa.
Pani Jolanta Wołosz zorganizowała konkurs plastyczny w korelacji z językiem angielskim, w którym zagrożenia internetowe trzeba było przedstawić właśnie w języku angielskim.
Z okazji święta DBI wszyscy uczniowie zainteresowani tematyką bezpieczeństwa w sieci mogli sprawdzić swoją wiedzę w rozwiązaniu zagadek w Escape Roomie, zorganizowanym w pracowni komputerowej przez Panią Beatę Chojecką. Emocje związane z zabawą były ogromne, a chętnych zespołów do udziału tyle, że akcja została przedłużona na kilka dni, podczas których młodsze klasy również aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach, np. grając na stronie
w “Interlandię” – grę przedstawiającą najważniejsze aspekty bezpieczeństwa w Internecie.
Uczniowie klas 4-6 przygotowywali prezentacje multimedialne dotyczące bezpieczeństwa w sieci, które zostaną przedstawione przez autorów na lekcjach klas najmłodszych.
Nie zapomnieliśmy także o przedszkolakach, które pięknie kolorowały prace związane z Dniem Bezpiecznego Internetu i oglądały krótkie animacje dotyczące, np. ilości czasu spędzanego na grach oraz kontaktów z nieznajomymi.
Poniżej można zapoznać się bliżej z zagadnieniami bezpieczeństwa w sieci.
Materiały edukacyjne:
Poradniki i broszury –
Materiały multimedialne –