Dzień Edukacji Narodowej to święto, które upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela. Uroczysta akademia poświęcona temu świętu w naszej szkole odbyła się 13.10.2022 r. W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, nauczyciele emeryci, pracownicy obsługi oraz rodzice. Szczególnym gościem był podinspektor ds. oświaty, Pan Dariusz Chalimoniuk, który w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Mordy wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie w działalność szkoły.

Podczas akademii wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie w piękny sposób przekazali nauczycielom swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie i troskę. Dużą dawkę humoru wnieśli uczniowie, którzy przygotowali pokaz mody nauczycielskiej.

Wszyscy z przyjemnością wysłuchali przemówienia i życzeń od Przewodniczącej Rady Rodziców. Na zakończenie spotkania głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała uczniom za piękny występ, a nauczycielom za dotychczasową pracę. Złożyła też życzenia wielu sił, wytrwałości oraz sukcesów w pracy zarówno nauczycielom, jak i uczniom.

Miłym akcentem dnia był tort ufundowany przez Radę Rodziców.