W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2025 🌐🛜 zorganizowaliśmy w naszej szkole wiele inicjatyw, które miały na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat zagrożeń 👺 czyhających w sieci oraz tego jak sobie z nimi radzić. Należą do nich:
👨💻 Konkurs plastyczny dla klas 0-III dotyczący bezpieczeństwa w sieci.
👩💻Lekcja on-line dla uczniów klas VI-VIII pt. “Wyłącz, by odpocząć”, webinar “Gadanie o internecie”.
👨💻Krótkie historyjki w formie inscenizacji dotyczących sytuacji związanych z korzystaniem z internetu w wykonaniu starszych uczniów przygotowane dla najmłodszych, nt “Piknik on-line”, “Zdjęcia w sieci” oraz “Czas na zabawę”.
👩💻Escape Room on-line, w którym po odgadnięciu zagadek i wykonaniu wszystkich poleceń trzeba było wpisać hasło, aby otworzyć sejf z kluczem do klasy.
Dla tych, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę link:
„W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!”
Bal karnawałowy to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez szkolnych. W tym roku w naszej szkole odbył się 20 lutego. Kolorowe dekoracje na sali gimnastycznej i skoczna muzyka wprowadziły dzieci w radosny nastrój oraz zachęciły do wspólnej zabawy. Nie brakowało wesołych tańców, zabaw i różnorodnych konkursów, malowania twarzy. Najmłodsi zaprezentowali swoje przebrania, a w drodze głosowania wybrano najciekawsze stroje. W krótkich przerwach na dzieci czekał poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Po zabawie dla najmłodszych, klasy starsze bawiły się w rytm ulubionych utworów dyskotekowych. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili.
W dniu 21.02.2025 r. uczniowie i uczennice z klasy 7. i 8. uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na terenie Sądu Rejonowego w Siedlcach obejmujących działania z zakresu edukacji prawnej skierowane do młodzieży szkolnej. Osobą zajmującą się stroną dydaktyczną z zakresu edukacji prawnej jest Sędzia Monika Jaszczuk-Orzyłowska.
Edukacja prawna służy pogłębianiu wiedzy na temat podstawowych praw i obowiązków, zwalczania przestępstw, a także funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Stanowi niezbędny warunek odpowiedzialnej aktywności obywatela w społeczeństwie i w państwie, jak również pozwala skutecznie korzystać z przysługujących praw. Niezwykle istotna jest edukacja prawna młodzieży, która ma na celu zwiększenie świadomości prawnej wśród młodych ludzi, zapobieganie wykluczeniu prawnemu w dorosłym życiu oraz uwrażliwienie na potrzebę zachowania porządku prawnego.
Podczas zajęć zwiedziliśmy pomieszczenia sądowe i sale rozpraw, spotkaliśmy się z sędziami i innymi pracownikami sądu, wzięliśmy udział w wykładach o tematyce prawnej, które były niezwykle ciekawe – dotyczyły spraw cywilnych i karnych, np. wyrządzonych szkód, posiadania i obrotu narkotykami, cyberprzestępstw, przestępstw przeciwko wolności seksualnej itp.
Takie przedsięwzięcia edukacyjne upowszechniają wiedzę o stosowaniu prawa w praktyce, organizacji i funkcjonowaniu sądów oraz strukturze sądownictwa w Polsce i są niezwykle cenne, szczególnie dla młodych ludzi.
Ferie rozpoczęliśmy od wyjazdu grupy uczniów do kina Helios na film pt.” Kleks i wynalazki Filipa Golarza”. Po seansie odwiedziliśmy McDonald’s. Drugi dzień był pełen różnorodnych zajęć. Rozpoczęła je Pani Elżbieta Roszczak z Fundacji POZYTYW warsztatami profilaktyczno – wychowawczymi, następnie odbyły się zajęcia z bezpieczeństwa pod czujnym okiem naszych druhów z OSP oraz zajęcia z robotyki i haftu matematycznego. Kolejnego dnia autobusem MPK znów udaliśmy się do Siedlec by na lodowisku doskonalić umiejętność jazdy na łyżwach. Później spacerowym krokiem przez park i siedlecki ulice skierowaliśmy się do rozgłośni KRP, gdzie poznaliśmy tajniki pracy dziennikarskiej i historie powstania radia. Po aktywnie spędzonym dniu spożyliśmy smaczny posiłek i wróciliśmy do domu by dalej spokojnie odpoczywać.
We wtorek 4 lutego odbyły się zajęcia z haftu matematycznego. Najbardziej zainteresowani okazali się uczniowie z klasy V. Ta technika wyszywania wymaga koncentracji, cierpliwości, dokładności a jednocześnie ćwiczy te umiejętności, pozwala odpocząć umysłowi i zrelaksować się. Przy okazji uczniowie poznali nowe słówka z języka angielskiego jak: needle (igła), sew (szyć), thread (nitka), embroider (haftować), mathematical embroidery (haft matematyczny).
Nieco inna propozycja spędzania wolnego czasu dla młodzieży, którą można wykorzystać do zdobienia kartek świątecznych czy zakładek do książki.
Kochani Uczniowie
Zbliżają się ferie , przed planowanym wypoczynkiem zapoznajcie się z Rodzicami z polecanymi stronami. Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.
https://www.gov.pl/web/kgpsp/bezpieczne-ferie-2025
https://www.gov.pl/web/wody-polskie/bezpieczne-ferie-2025-z-aktywnymi-blekitnymi
https://wypoczynek.men.gov.pl/
23.01 odbył się apel na którym rozdano nagrody z konkursu ” Gwiazdkowych pomysłów ” i konkursu matematycznego ” ALFIK ” .W konkursie brało udział 12 uczniów. Najwyższe wyniki : Aleksandra Rzewuska kl.8 , Maria Czapczak kl. 5 i Mateusz Radzikowski kl.5.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom 🎊💪
24 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość – Święto Babci i Dziadka.🧓👵 Przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Wioleta Stefaniuk. W pięknie udekorowanej Sali dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III przedstawiły program artystyczny, a w nim wiersze, piosenki, inscenizacje oraz pokazy taneczne 💃🕺.
W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy nagradzając brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a zacni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie sto lat. Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani drobnymi upominkami oraz ugoszczeni herbatką i ciastem przygotowanym przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersze, piosenki i taniec mogły wyrazić swoje uczucia oraz podziękować Babciom i Dziadkom za trud włożony w ich wychowanie.
Ten dzień był pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Wszystkim Babciom i Dziadkom bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie, a rodzicom składamy serdeczne podziękowania za przepyszne ciasta i pomoc w organizacji uroczystości. 🥰










W dniu 22.01.2025r. uczniowie klas III-VII uczestniczyli w wycieczce do parku trampolin JumpOut w Siedlcach🤸♂️🤸♀️. Wyjazd miał na celu nie tylko promowanie aktywności fizycznej, ale również integrację zespołową poprzez zabawę oraz sport. Instruktorka zaprezentowała zasady bezpieczeństwa i przeprowadziła rozgrzewkę, po czym uczniowie mieli czas na swobodne korzystanie z atrakcji dostępnych w parku: trampolin, huśtawek, ścianek wspinaczkowych czy gier zręcznościowych🤾. Była to świetna okazja do zabawy i aktywnego spędzenia czasu z rówieśnikami.
🎉✨ Wyniki konkursu “Gwiazdkowych pomysłów czar” – uczniowie Szkoły Podstawowej w Radzikowie Wielkim:
Konkurs został zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, a rozdanie nagród odbyło się podczas Gminnego Kolędowania.
kat. I (przedszkola):
3. miejsce: Wojciech Danielak
kat. III (klasy IV-VI):
3. miejsce: Paulina Kaczyńska
kat. IV (klasy VII-VIII):
1. miejsce: Rafał Jasiński
2. miejsce: Julia Danielak
3. miejsce: Lena Radzikowska
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom ! 👏
13 XI 2024r. w Centrali Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego odbył się finał szóstej edycji kursu e-learningowego „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.
Warunkiem uczestnictwa w losowaniu było ukończenie kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Z prawie 2 200 zgłoszeń, które wpłynęły do Biura wylosowano 100 laureatów, którzy otrzymali hulajnogi.
Z naszej szkoły szczęśliwym zwycięzcą został uczeń klasy 2 Jan Danielak.
Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.